Kategorie:

Jak dobrać wielkość bramek piłkarskich?

Avatar
Opublikowane przez lot

Piłka nożna to chyba najbardziej popularna gra zespołowa na całym świecie. To właśnie w piłkę nożną chętnie grają dzieciaki na lekcjach wychowania fizycznego. By rozegranie meczu było możliwe, potrzebne jest nie tylko boisko i piłka, ale teżbramki piłkarskie. Jaki rozmiar bramek piłkarskich będzie odpowiedni?

Zarówno szerokość, jak i wysokość bramki zależne są od boiska, na którym będzie rozgrywany mecz. Największe dostępne w sprzedaży bramki piłkarskie mają 244 centymetry wysokości oraz 732 centymetry szerokości. Takie bramki piłkarskie wykorzystywane są wtedy, kiedy mecz zostanie rozegrany na pełnowymiarowym boisku. Orliki , które znajdują się na wielu osiedlach do takich się nie zaliczają. W ich przypadku bramki piłkarskie są trochę mniejsze: 2 metry wysokości i 5 metrów szerokości. W przypadku gry w futsal bramki mają jeszcze mniejszy rozmiar. Mają jedynie 3 metry szerokości oraz 2 metry wysokości.

Wybierając bramki piłkarskie, trzeba pamiętać, że rozmiar to nie jedyna rzecz, jaką należy wziąć pod uwagę. Porządna bramka piłkarska jest przede wszystkim stabilna. To właśnie ta cecha przekłada się na bezpieczeństwo zawodników, którzy biorą udział w meczu.