Jest wiele powodów dlaczego pojazdy napędzane benzyną to w dalszym ciągu preferowany środek transportu właścicieli firm. Pomimo tego ostatnio na popularności zyskuje gaz. Dołożymy starań, aby opisać Ci najpopularniejsze zalety tej metody napędu. Zdasz sobie sprawę jak pojazdy na biogaz dbają o twój czas i pieniądze na mnóstwo sposobów. 

Artykuł został napisany na podstawie informacji zebranych na stronie firmy www.elpigaz.com, fachowców w tej dziedzinie.

Niska cena gazu 

Cena gazu w przełożeniu do oleju napędowego jest bez porównania niższa, może osiągnąć nawet 30%. Pomaga w tym brak akcyzy na gaz. Polskie prawo wyklucza również takie pojazdy z opłaty emisyjnej. Ważnym aspektem jest nie tylko zmniejszenie wielu kosztów, jak również małe spalanie biogazu. Przyjmuje się, że utrzymuje się na poziomie 22 kg/100 km. To ważna oszczędność w częstej eksploatacji silnika, która wiąże się ze wzrostem popularności tej metody napędu.

Zwolnienia z opłat w przypadku transportu na zachód

Wiele zachodnich sąsiadów  wzywa firmy używania mniej inwazyjnej dla środowiska metody transportu. Dla przewoźników używających dobrych dla planety metod usuwane bądź zmniejszane są ceny opłat drogowych. Przewoźnicy korzystający z pojazdów na gaz mogą liczyć na zwolnienie z Maut w przypadku transportu do Niemiec. Także w przypadku przewożenia towarów do Włoch ekologiczne ciężarówki mogą liczyć na 30% ulgi. Przy rutynowych kursach jest to niemała oszczędność przeważająca na korzyść przyjaznych środowisku rozwiązań, takich jak gaz ziemny.

Aspekt ekologiczny

Wybór ciężarówek napędzanych biogazem sprzyja mniejszej emisji CO2, NO2, NOx, SOx, pyłów i hałasu. Jest to w trendzie na eko rozwiązania, które mają zmniejszyć zmiany klimatyczne. Przy ogromie kilometrów, które pokonują ciężarówki w ciągu roku zmiana diesla na LPG jest w stanie obniżyć emisję dwutlenku węgla nawet o 1,29 mln kg CO2. Jest to świetnie rozwiązanie dla planety, a dla Ciebie metoda na oszczędność w wielu dziedzinach.