Bardzo często w mniejszych miejscowościach jak przykładowo w Słupsku powstaje kilka dużych sklepów budowlanych, które przyciągają korzystnymi cenami oraz dużym wyborem produktów. Posiadają one swoich zwolenników ale także przeciwników, w tym celu dobrze jest poznać je trochę lepiej. Czym odróżniają się te duże sklepy od hurtowni budowlanych i kiedy możemy zrobić zakupy właśnie tam, a w jakich momentach lepiej postawić na hurtownię budowlaną?

Jak zrobić zakupy w hurtowni budowlanej?

Hurtownia budowlana jest większa niż typowy sklep budowlany, ale najczęściej będzie niewielka w porównaniu do sieciówki. Wybór produktów tam często będzie mniejszy niż w marketach, ale najczęściej będzie on miał korzystniejsze ceny. Dodatkowo możemy znaleźć tam rzeczy, których nie będzie na stanie w osiedlowych sklepach, ani w dużych marketach, jak na przykład stal zbrojeniowa. W hurtowni zazwyczaj znajdziesz specjalistów, którzy doskonale doradzą Ci jakie produkty i firmy powinny być dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Jest to chyba największy plus gdyż właściciele tego rodzaju sklepów nie mogą sobie pozwolić na sprzedaż produktów kiepskiej jakości. Kolejną zaletą będzie możliwość negocjacji ceny. Raczej nie widzimy okoliczności, w której jedziemy do marketu budowlanego i pytamy się pracownika na hali czy jeśli nabędziemy hurtową ilość płytek to czy możemy liczyć na rabat. W hurtowni budowlanej taka sytuacja bez problemu możemy zrobić. W hurtowni budowlanej zazwyczaj zrealizujesz zakupy hurtowe, ale także detaliczne. 

Jak wygląda proces zakupów w dużym markecie budowlanym?

W markecie budowlanym bardzo często znajdziemy każdy możliwy artykuł, jest tam wielki przekrój przeróżnych rzeczy od niemal każdego producenta. Znajdują się tam zarówno rzeczy, które wykorzystujemy podczas budowy domu, takie jak bloczki betonowe lub zaprawy murarskie, poprzez produkty niezbędne do remontu lokalu jak farby lub kafelki, aż po wszelkiego rodzaju narzędzia oraz akcesoria dekoracyjne. Z tego powodu nie ma potrzeby żeby jeździć po kilku sklepach, wystarczające jest wejście do jednego sklepu budowlanego i znajdziemy tam z pewnością zdecydowany procent, jak nie wszystkie artykuły potrzebne nam do remontu. Następną zaletą jest to, że w dużych sklepach budowlanych niezmiernie często zobaczymy promocje oraz wyprzedaże. 

Niestety takie miejsca również posiadają minusy – w markecie budowlanym bardzo często pracownicy nie są fachowcami. Z pewnością pokierują nas do odpowiedniej alejki, ale przeważnie nie będą mogli doradzić właściwego produktu, który jest nam potrzebny.

Kiedy zakupy zrobić w markecie, a kiedy w hurtowni budowlanej?

Jeżeli chcielibyśmy dostać bardzo dobrą obsługę klienta i spotkać specjalistę, który spokojnie doradzi nam co do produktów – zdecydowanie powinniśmy zrobić zakupy w hurtowni budowlanej. Najczęściej nie pracują tam przypadkowi pracownicy, ale specjaliści znający się na rzeczy. Ważne jest aby postawić na sprawdzoną hurtownię budowlaną, gdzie nie zostaniemy spławieni. Z pewnością znajdziecie taką niedaleko Słupska. Rozpoznawalna na lokalnym rynku jest hurtownia budowlana Cygert

Jeżeli natomiast mamy zrobioną listę produktów i wiemy konkretnie czego i z jakiej firmy musimy kupić – prawdopodobnie atrakcyjniejszym wyborem będzie ogromny sklep budowlany, gdyż w większości kwestii znajdziemy tam niemal każdy produkt, który jest nam do remontu konieczny. Dzięki temu zajmie nam to dużo mniej czasu. Jeśli mamy chęć i czas to nic nie stoi na przeszkodzie żeby zrobić zakupy zarówno w jednym jak i w drugim miejscu. Wtedy możemy przeanalizować, które artykuły tańsze są w sieciówce, a jakie w hurtowni budowlanej.