Wszyscy kierowcy ciężarówek świetnie zdają sobie sprawę, że zużycie paliwa tego typu pojazdu jest bardzo duże. W związku z tym firma musi pokrywać abstrakcyjnie duże rachunki za paliwo. Warto zatem zastanowić się, czy ciężarówka na gaz przyniesie duże korzyści i czy każdy kierowca i każda firma transportowa będą z tego rozwiązania zadowoleni. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma informacjami na ten temat.

Jaki gaz do diesla wybrać i czy warto?

Na samym wstępie należałoby wyjaśnić, jaki gaz będzie dobry do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest niezwykle popularnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, a więc instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu posiadaczy osobówek z pewnością będzie zaskoczonych technologią, jaką jest gaz do diesla, ale obecnie praktyka ta jest niemal na porządku dziennym. Koszty zamontowania tego rodzaju instalacji nie są przesadnie wysokie, a wszelkie badania twierdzą, że bardzo sprawnie się one zwracają – zresztą, podobnie jest przecież jeśli chodzi o LPG w samochodach osobowych. 

Jakie zalety ma ciężarówka na gaz?

Ciężarówka na gaz to bardzo dobre rozwiązanie dla każdej firmy transportowej, czego dowodem są różnorakie wyliczenia. Przede wszystkim dzięki temu ilość pieniędzy wydanych na paliwo może zmaleć nawet o piętnaście procent, co w perspektywie roku niemal codziennego jeżdżenia przynosi miażdżące korzyści. TIR na gaz nie jest już wizją wywodzącą się z filmów science-fiction, tylko zjawiskiem będącym na porządku dziennym. Ciężarówka na gaz jest świetnym pomysłem również z tego powodu, że ten rodzaj paliwa znacznie redukuje hałas generowany przez ciężarówkę, a jak również redukuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Same korzyści! Dlatego warto zainwestować w tę instalację.