Samoloty są jednym z najczęściej używanych środków transportu. I ogromna mobilność oraz możliwość pokonywania długich tras w dosyć niewielkim czasie zrewolucjonizowały turystykę. Statkiem powietrznym aktualnie można się dostać do większości miejsc na Ziemii. Także w Polsce przemysł lotniczy stale się rozwija. Jednym z największych lotnisk  w kraju jest Poznań-Ławica. Dokąd możemy stamtąd polecieć? Jak wygląda transport na lotnisko w Poznaniu?

Lotnisko w Poznaniu – gdzie prowadzi szlak?

W polskich(ej) realiach Poznań znajduje się w czołówce. Jednak w szerszym(ej) ujęciu jest to raczej lotnisko lokalne. Nijak ma się to do faktu, że lista lotów z Poznania jest długa(i). Ruszając z Poznania można zwiedzić całą Europę. Lotnisko obsługuje głównie loty do europejskich stolic. Jest także oferta dostania się na Bliski Wschód. Kiedy jesteśmy zainteresowani podróżą w odleglejsze miejsca Poznań też daje radę. Poznań-Ławica ma regularne połączenia z każdym ważnym(i) europejskimi lotniskami. Pozwala to wygodnie się przesiadać.+

Jak dojechać na lotnisko?

Lotniska jako ogromne projekty budowlane są położone najczęściej na suburbiach. Podobnie wygląda to w Poznaniu. W takiej sytuacji konieczna jest właściwa komunikacja lotniska ze znaczącymi drogami. W okolicach lotniska działają parkingi, gdzie za pewną opłatą można zaparkować pojazd.

Komunikacja publiczna także oferuje dotarcia na Ławicę. Busy z centrum miasta kursują na lotnisko średnio pół godziny. Ale w przypadku gdy jedziemy na większe wakacje, bierzemy ze sobą więcej bagażu. Transportowanie wszystkiego w autobusie może być problematyczne.

Niezłą opcją w takiej sytuacji wydaje się wynajem busa. Są to samochody bardzo pojemne. Rodzinny(e) wakacje? Wszyscy do niego wejdą. Z bagażami włącznie. Po skorzystaniu z tej usługi, można liczyć, że taksówkarz odstawi nas przed wejściem głównym. W razie chęci można również zamówić serwis w drugą stronę – odbiór z lotniska. Oferta ta jest zwłaszcza komfortowa dla liczniejszych grup. Warto dodać, że transport na lotnisko busem nie łączy się z dotkliwymi wydatkami. Zwłaszcza jeśli opłatę podzieli się na kilka(u) turystów. 

Na co uważać lecąc z Poznania?

Porty lotnicze działają według restrykcyjnie określonych norm. Przed każdą podróżą należy zapoznać się z przepisami w danych krajach. Należy przygotować zestaw niezbędnych dokumentów. Paszport, karta pokładowa – to obligatoryjne, aby być wpuszczonym na pokład. Jeśli lecimy z Poznania, dobrze jest pojawić się na lotnisku minimum  2 godziny przed odlotem. Pozwoli to bezkolizyjnie odbyć kontrole bezpieczeństwa, nadać bagaże i spokojnie czekać na lot.

Wynajmując busa na lotnisko lepiej pomyśleć o tym wcześniej. Bywa, że firmy transportowe mają zarezerwowane trasy z dużym wyprzedzeniem. Należycie wczesne porozumienie przewoźnikiem pozwala uniknąć stresów. Właściwa organizacja pozwala w przyszłości cieszyć się wolnym czasem bez zmartwień.