Nie da się ukryć, że spalanie jest niezwykle istotną kwestią, jaką należy sugerować się w trakcie kupna samochodu. Warto jednakowoż zdawać sobie sprawę, że w gruncie rzeczy spalanie nie jest zależne jedynie od specyfikacji samochodu (choć to też), lecz także od rodzaju oraz sposobów w jakie go eksploatujemy. Warto zatem dowiedzieć się, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie, żeby nie zbankrutować i wydawać stosunkowo niewiele pieniędzy na paliwo niezależnie od tego, czy jeździmy starą ekonomiczną Skodą, czy może potężnym potworem o wielkiej pojemności silnika. 

Od czego zależy spalanie?

Niezwykle ważne w kwestii spalania paliwa są: liczba koni mechanicznych, a także pojemność silnika. Należy jednak zdawać sobie sprawę, że to, jak eksploatujemy samochód, również w istotny sposób wpływa na spalanie. Rzecz jasna należy wiedzieć, że jazda po mieście pochłania o wiele więcej paliwa, niż długa trasa pokonywana jednostajnie, bez nieustannego zatrzymywania się oraz wracania do poprzedniej prędkości. Jeśli zatem głównym przeznaczeniem naszego samochodu będzie jazda po mieście, dobrym pomysłem będzie inwestycja w ekonomiczną jednostkę.

Jak zmniejszyć spalanie podczas codziennej eksploatacji?

Żeby zredukować spalanie paliwa, należy trzymać się paru bardzo łatwych do zapamiętania reguł. Po pierwsze, optymalnym pomysłem jest unikanie korków i wybieranie takiej trasy, która ogranicza tę kwestię do minimum. Ponadto warto utrzymywać względnie stałą prędkość na jak najwyższym biegu – w trasie idealna jest jazda ok. 100-110 kilometrów na godzinę na piątym lub szóstym biegu. Ponadto, nie opłaca się decydować na nieustanne zwalnianie i przyspieszanie – jednostajność tempa jest kluczowa, żeby spalanie było zredukowane do minimum. Wierzymy, że rzeczowo odpowiedzieliśmy na pytanie odnośnie tej niezwykle ważnej kwestii, jak zmniejszyć spalanie w samochodzie. 

Źródło informacji: torst.pl