Worki foliowe są w dzisiejszych czasach niezwykle powszechnymi produktami, które doskonale sobie radzą w wielu dziedzinach życia i gospodarki. Robi się je z folii HDPE lub folii LDPE, w zależności od typu konkretnego produktu oraz jego zastosowań. Dobrze będzie wyjaśnić, czym dokładnie charakteryzują się te rodzaje folii i do czego jeszcze się je używa. Dobrze jest mieć bowiem świadomość, że materiał ten jest niezwykle popularny w dzisiejszym świecie i znacznie wpływa na nasze funkcjonowanie.

Polietylen – czym się charakteryzuje?

Zarówno folia HDPE, jak i folia LDPE to produkty wykonane z polietylenu. Cechuje się on tym, że nie przepuszcza wody oraz powietrza, jest także odporny na szkodliwe działanie soli czy kwasów. Z tego właśnie powodu folie te wykorzystywane są w licznych dziedzinach przemysłu oraz życia codziennego Worki foliowe nie są jednak jedynymi produktami, które są wykonane z polietylenu. Trzeba wspomnieć także o takich produktach, jak chociażby foliopaki, torby foliowe, koperty kurierskie, worki na pellet oraz mnóstwo innych przedmiotów, na które napotykamy się podczas życia codziennego.

Zastanawiasz się gdzie zakupić worki foliowe i foliopaki? Sprawdź producenta http://www.foldruk.net/

Folie HDPE i LDPE – różnice

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że zastosowań tych folii jest mnóstwo. Każdy doświadczony producent worków foliowych bardzo dobrze wie, że dobrze jest także skupić się na innych przedmiotach życia codziennego. Producent toreb foliowych bardzo często wykonuje również inne produkty z użyciem folii HDPE oraz LDPE. Warto jeszcze tylko wyjaśnić, że pomiędzy tymi foliami występują istotne różnice. Przede wszystkim różnią się one pod względem gęstości – HDPE ma znacznie większą gęstość, a co za tym idzie, jest to materiał dużo cieńszy. Wykonuje się z niego bardzo często między innymi torby foliowe oraz worki foliowe.

Jak wygląda proces produkcyjny worków foliowych?

Na samym początku warto mieć świadomość, że są wykonane z tworzyw sztucznych, które są niezbędne do produkcji worków foliowych.  Są częstym rozwiązaniem w wielu branżach, ponieważ są przezroczyste. To powoduje, że z łatwością można zobaczyć wszystko, co znajduje się we wnętrzu. Jest to bardzo istotne dla wszystkich klientów, którzy chcą dokładnie wiedzieć co kupują. Materiały stosowane do produkcji stale ewoluują. W ostatnim czasie kładzie się mocny nacisk na ekologię i  środowisko. Aby zachęcać klientów wielu producentów postanowiło podmienić do tej pory używane surowce, tymi bardziej ekologicznymi. W tym celu używa się półfabrykaty, które są pobierane z kukurydzy. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które pomaga ograniczyć wycinkę drzew. Dla wielu może być to nowa informacja, ale podczas produkcji wielkie znaczenie ma najsłynniejszy surowiec na świecie – ropa.

Jakie są rodzaje worków foliowych?

Worki foliowe można spotkać w wielu kombinacjach, jeśli chodzi o kształt, kolor czy wielkość. Niewiele osób zastanawia się z jakich materiałów można je wytwarzać.Są dzielone na kilka typów. Bardzo znane są worki i reklamówki HDPE, które są wytwarzane z polietylenu o dużej gęstości. Są bardzo komfortowe w stosowaniu, ponieważ cechują się przezroczystością i sporą rozciągliwością. Producent małym kosztem jest w stanie stanąć na wysokości zadania i spełnić potrzeby konsumenckie wielu sklepów. Wytwarzane są z cienkiej folii. Równie często używane są także woreczki LDPE, które również są wytwarzane z polietylenu tylko o niskiej gęstości. Dzięki temu są mocniejsze i można je wielokrotnie używać. Różnica polega na tym, że podczas codziennego użytku nie usłyszymy żadnego hałasu. Niestety co za tym idzie, są automatycznie droższe. Każda osoba zastanawiająca się nad kupnem musi rozważyć co jest ważniejsze – ilość czy trwałość. Kolejne na liście są wyroby MDPE, które łączą w sobie najlepsze cechy wyrobów HDPE oraz LDPE. Są rozpoznawalne dzięki swojej półprzezroczystej barwie. Warto także wiedzieć o workach z polipropylenu. Nie rozciągają się oraz nie przepuszczają zapachów i pary wodnej. Najczęściej są stosowane w przemyśle spożywczym.