Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie cieszące się dużą popularnością. Niestety, są przypadki, w których jej stosowanie nie jest możliwe. Wtedy obowiązkowe jest prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi muszą prowadzić przedsiębiorcy, który zdecydowali się o przekształceniu firmy w spółkę kapitałową prawa handlowego. Tyczy się to również spółek osobowych prawa handlowego. Do tych pierwszych zalicza się między innymi spółki akcyjne, do tych drugich zaś spółki komandytowe.

Jeśli przychody netto przekroczyły wartość dwóch milionów Euro (oczywiście przeliczając na złotówki), również zachodzi obowiązek prowadzenia pełnej księgowości.

Jesteś zobowiązany prowadzić pełną księgowość? Znajdź biuro dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Czym się kierować, wybierając biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe to miejsce, oferujące swoją pomoc tym, którzy chcą rozliczyć PIT bądź zlecić prowadzenie firmowej księgowości. Na rynku działa obecnie wiele biur rachunkowych , z których nie wszystkie oferują usługi na naprawdę wysokim poziomie. Co uwzględnić, chcąc wybrać naprawdę solidne biuro rachunkowe?

Bez wątpienia warto uwzględnić opinie, jakie biuro zbiera wśród klientów. Warto popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeśli takich nie mamy, z pomocą przychodzi Internet. Na różnych formach znaleźć można opinie na temat biur rachunkowych.

Koniecznie trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe prowadzi swoją działalność zgodnie z obowiązującym prawem i posiada potrzebne licencje. Przed podpisaniem umowy warto również zapytać o kwalifikacje osób, które bezpośrednio będą zajmować się daną sprawą.