Wanny ociekowe a także wanny wychwytowe – są to produkty, których przeznaczeniem jest składowanie zbiorników oraz beczek z {cieczami|substancjami olejowymi, ropopochodnymi, cieczami brudzącymi, substancjami chemicznymi, zapalnymi i łatwopalnymi.

Szczególnie istotne dla wszystkich pracodawców, jest bezpieczeństwo podwładnych w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Jest to priorytet, który stał się elementarnym elementem dla wszystkich zleceniodawcy. Kiedy pracownicy czują się bezpieczni podczas podejmowania obowiązków zawodowych, są zdecydowanie bardziej efektywni. Sprawa nabiera jeszcze większej wagi, kiedy miejsce pracy, samo przez się, stanowi zagrożenie – np. pełniony zawód wiąże się z substancjami szkodzącymi człowiekowi.

Jakie są sposoby, aby chronić się przed wyciekiem szkodliwych substancji na terenie miejsca pracy?

wydajną ochronę przed niebezpiecznym wyciekiem materiałów szkodliwych zagwarantują nam wanny ociekowe a także wychwytowe. Dzięki temu, że są one zaopatrzone w odpowiednią kratę a także pasujący zbiornik na szkodliwą ciecz. Tego typu nowoczesne rozwiązania to doskonały sposób na czystość a nade wszystko bezpieczeństwo pracowników, którzy są narażeni na kontakt z substancjami szkodliwymi. Jest to ważny element posiadania w swojej kadrze pracowniczej zawodowców – im bardziej zaopatrzony warsztat pracy tym więcej dobrze wykwalifikowanych pracowników do siebie ściąga. Stąd też jako przedsiębiorca, który chce się rozwinąć na rynku, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem jak specjalistyczne wanny ociekowe i wychwytowe, jako inwestycji na kolejne lata i rozwój własnego biznesu.

 Zastosowanie wanny ociekowej oraz wychwytowej w Twojej firmie?

Na wannie ociekowej i wychwytowej można postawić wielkie pojemniki, które mają w sobie różnego rodzaju roztwory. W przypadku, kiedy owy zbiornik będzie uszkodzony, nie musisz się obawiać o wyciek niebezpiecznych cieczy – ciecz poprzez wbudowaną pod zbiornikiem kratkę będzie miała możliwość swobodnie spłynąć do wcześnie naszykowanej na dole platformy. W przedstawiony wyżej sposób można zarówno bezpiecznie trzymać substancję, a także na nowo je wykorzystać, ponieważ substancja nie jest zanieczyszczona w cyklu wycieku, a co za tym idzie – jest gotowa do powtórnego użycia. Dzięki takiemu obiegowi cieczy, przede wszystkim jesteśmy bezpieczni, ale to jedna z wielu korzyści takiej metody – nie dorzucamy pracownikom sprzątania, ponieważ miejsce pracy zostaje czyste.

Przy wyborze wanien ociekowych oraz wychwytowych trzeba również skupić się na ich pojemność. Jest ona bowiem bardzo ważna, ponieważ musi zostać dopasowana do wielkości pojemnika. w opinii ekspertów wanna ociekowa musi być na tyle pojemna, aby pomieściła w sobie w przybliżeniu 10% łącznej umieszczonej nad nią objętości.

Jak dbać o wanny ociekowe oraz wychwytowe, żeby służyły nam latami?

W pierwszej kolejności, podczas zakupu tego produktu niezwykle ważne jest tworzywo z jakiego stworzona jest wanna ociekowa lub wychwytowa. Dlaczego? To niezwykle proste; musi być ono przystosowane do substancji jaka będzie magazynowana w wannie. Nie można bowiem doprowadzić do zajścia podczas którego np. produkty wykonane ze stalowych elementów zostaną użyte do trzymania bardzo żrących substancji, gdyż nie jest to stosowne do materiału z jakiego jest stworzona owa wanna. gromadzimy niebezpieczną ciecz najrozsądniej zdecydować się na tworzywa sztuczne, które są odpowiednio zakonserwowane do trzymania w nich takowych substancji.

Najważniejsze jest zadbanie o czystość pojemników a także o nasze bezpieczeństwo – najlepiej jest czyścić wanny od razu po wycieku. W trakcie zbiornika pamiętaj o prawidłowym kostiumie ochronnym i zadbaniu o bezpieczeństwo miejsca pracy. Żeby zapewnić długie lata działania naszych wanien trzeba je także odpowiednio opróżniać – bezdyskusyjnie powinno się używać do tej czynności pompy lub odsysacza cieczy.