Uszczerbek na zdrowiu pojazdu z reguły nie jest łatwym doświadczeniem dla jego posiadacza. Kiedy jednak mowa o małym uszczerbku na karoserii, nie należy panikować. Naprawa lakiernicza nie zawsze jest w takiej sytuacji konieczna. Warto zastanowić się nad wielkością szkód i odwiedzić specjalistę, dla którego wyciąganie wgnieceń to chleb powszechni.

Jak wygląda wyciąganie wgniotek w samochodzie?

Jak wygląda wyciąganie wgnieceń? Robi się to za pomocą profesjonalnego kleju oraz narzędzi, które pozwalają na szybką naprawę karoserii bez ingerowania w jej strukturę. Trzeba wiedzieć, że nałożenie dodatkowej warstwy lakieru idzie w parze ze znacznym spadkiem wartości pojazdu, więc nie zawsze będzie to opłacalne rozwiązanie.

Ile kosztuje wyciąganie wgnieceń?

Oczywiście wyciąganie wgnieceń wydaje się łatwe do samodzielnego wykonania, ale jeśli nie mamy w tym zakresie pewności, należy udać się do mechanika lub blacharza, który zna temat od podszewki. Koszty takiej usługi są stosunkowo niewielkie, a czas jej wykonania tak krótki, że bardzo często jeszcze tego samego dnia samochód będzie do odbioru. Dlatego zalecamy, aby nie panikować i spytać specjalistę, czy może obyć się bez ingerencji w lakier. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze nie tylko w tej chwili, ale i podczas późniejszej sprzedaży pojazdu.

Wpis postał na podstawie informacji ze strony firmy eurograd.pl. Jest to lider w Krakowie i okolicach z dziesięcioletnim doświadczeniem w branży.