Gdy robisz remont lub dokonujesz rozbiórki na pewno na twoim podwórku leży spora ilość niepożądanego gruzu. Zgodnie z prawem nie należy pozostawiać go na własnym podwórzu. Za to może grozić ci mandat. Co zrobić aby tego uniknąć?

Recykling – sposób na pozbycie się odpadów budowlanych

Gruz to doskonały materiał budowlany, bez względu czy jest to gruz ceramiczny, ceglany czy betonowy. Po poddaniu go przeróbce w postaci skruszenia, jest możliwe, by spożytkować go do budowy dróg, podjazdów czy tarasów. Użyć jest wiele i warto skorzystać z tak świetnego materiału. Możesz to zrobić na własną rękę, jednak kiedy nie znajdziesz dla niego wykorzystania, zleć to profesjonalnej firmie zajmującej się wywozem ziemi i recyklingiem gruzu. Firma Fb-jelcz od wielu lat zajmuje się wywozem gruzu. Działa w okolicach Gdańska, Gdyni oraz całego Trójmiasta. Zaufaj nam i pozbądź się kłopotu.

Jak wywieźć odpady takie jak gruz?

W przypadku, gdy nie mamy zamiaru zużytkować czy też przetworzyć składników budowlanych, powinniśmy przewieźć je do punktu selektywnego zbierania odpadów w Gdyni. Można wykonać to samemu, lecz gdy nie wystarczająco dużym samochodem, powinieneś skorzystać z usług czołowego usługodawcy zajmującego się wywozem gruzu i ziemi. Takie rozwiązanie ma multum korzyści – przede wszystkim firma zajmująca się wywozem odpadów budowlanych podstawi w komfortowym dla nas miejscu kontener dopasowany wielkością do oczekiwanej ilości odpadów. Po wyburzeniach należy zapełnić go gruzem, a wywóz zostawić fachowcom. Warto pamiętać że za niedostarczenie pozostałości do PSZOK-u lub przetrzymywanie ich w miejscu niedozwolonym (to znaczy lokacji innej niż zakład utylizacyjny) grozi kara grzywny w wysokości od 200 zł do nawet 5000 zł.